Meld fra!

Innhold

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

hva forsøkte du å finne?


Meld fra om ferdig tilbygg/garasje!

Har du satt opp en garasje, tilbygg eller annen bygning som er unntatt søknadsplikt? Da må du gi beskjed til kommunen ved bruk av en meldingsblankett slik at dette bygget blir tegnet inn i kommunens kartdata, jf § matrikkelovens § 25.

Du kan blant annet sette opp en garasje på inntil 50 kvadratmeter eller et tilbygg på 15 kvadratmeter uten at du trenger å be om tillatelse fra kommunen først.
https://dibk.no/…/5188-melding-om-bygning-eller-tilbygg-som…


Publisert: 24.04.2017 14:01:57
Sist endret: 28.09.2017 10:05